Treningi grupowe stacjonarne

Jeśli potrzebujesz energii grupy aby mieć motywację do ćwiczeń to na warszawskim Wilanowie jest takie miejsce, w którym świetnie się odnajdziesz.

Co wyróżnia nasze Studio?

Jakie zajęcia oferuję?

Pochodzą one z nurtu Body&Mind, którego głównym założeniem jest dążenie poprzez ruch do osiągnięcia harmonii ciała, umysłu i duszy. Właśnie takie treningi znajdziesz w naszym Studio. Treningi holistyczne, mądre, prozdrowotne. Oprócz uczenia prawidłowej techniki ćwiczeń, uczę też różnych form relaksacji, odprężania, uczę prawidłowego oddechu, bez którego żadne ćwiczenie nie będzie wystarczająco skuteczne.

W ramach zajęć grupowych prowadzę również NORDIC WALKING na terenie Miasteczka Wilanów lub
w Lesie Kabackim. 

Co musisz zrobić zanim przyjdziesz?

Skontaktuj się ze mną:

Po zajęciach będziesz zmęczona fizycznie, a jednocześnie zrelaksowana i odprężona psychicznie. Jak to możliwe? To właśnie wyjątkowość tych lekcji. Przyjdź na wybrane zajęcia a przekonasz się sama.

PILATES

Twórcą tej metody jest Joseph Pilates, od nazwiska którego nazwa powstała. Jest to trening dla każdego bez względu na wiek, płeć czy możliwości fizyczne. Wbrew obiegowej opinii to nie jest “lajtowy” trening tylko dla ciężarnych czy tylko na dużych piłkach, a z takimi opiniami się spotykam. Pilates to wymagające i różnorodne ćwiczenia. 

Istnieje 8 fundamentalnych zasad, które charakteryzują i określają tę wyjątkową metodę. Te zasady to:

Moi podopieczni poznają te metody w praktyce podczas regularnych zajęć.

Co daje systematyczne praktykowanie metody Pilates?

Na zajęciach proponuję ćwiczenia od podstawowych do zaawansowanych
i każdy sobie poradzi bez względu na stopień wytrenowania lub jego brak.
Jest to też świetna metoda powrotu do sprawności po kontuzjach, w trakcie
ciąży czy porodzie. Na zajęciach ćwiczymy  na matach z obciążeniem własnego
ciała lub drobnym sprzętem, typu: piłeczki eliptyczne, obręcze, dyski
sensomotoryczne, taśmy, rollery, flow tonic i inne.

  • Intensywność zajęć: ŚREDNIA 

BODYART

BODYART jest jednym z najbardziej docenianych treningów funkcjonalnych. 

Został stworzony i opracowany przez Roberta Steinbachera – jednego
z najbardziej popularnych i uznanych prezenterów fitness na scenie międzynarodowej. 

BODYART to wszechstronna i precyzyjnie opracowana metoda treningu. 

Umożliwia praktykę każdemu, prowadząc go do wewnętrznej i zewnętrznej harmonii. BODYART opiera się na teorii Yin (spokój, trwanie,
relaks, wydech) i Yang (aktywacja, ruch, siła, napięcie, wdech) oraz teorii pięciu żywiołów. W praktyce wygląda to tak, że przechodzi się podczas zajęć przez
kolejne fazy, od spokojnej moblilizacji, przez dynamiczną część główną a kończąc przyjemnym stretchingiem i kojącym relaksem. Nieodzownym elementem jest oddech, który stanowi spoiwo między ciałem a umysłem, miedzy ruchem
a bezruchem. 

Co daje systematyczne praktykowanie formy BODYART?

BODYART może być podstawowym treningiem w Twoim planie treningowym lub stanowić fantastyczne uzupełnienie treningów biegowych, rowerowych itp.

Jest wiele odmian treningu BODYART, m.in.: Classic, Contact, Flow, Structure, Dynamic, Energy. Ze wszystkich wymienionych form odbyłam szkolenia, a moi podopieczni na własnych ciałach doświadczają dobrodziejstw płynących
z systematycznego praktykowania BODYART.

Treningi odbywają się na matach i wykorzystywany jest ciężar własny ciała
czasem eliptyczne piłeczki oraz paski.

  • Intensywność zajęć: ŚREDNIA i WYSOKA

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Obecnie większość z nas spędza zbyt dużo czasu przy komputerze
i telefonem w ręce co powoduje zmiany w strukturze mięśniowo/powięziowej. Siedzący tryb życia jest przyczyną bólu i wielu chorób układu krążeniowego, kostnego czy mięśniowego. Odpowiedzią na te dolegliwości mogą być zajęcia pod nazwą: Zdrowy Kręgosłup. To zajęcia profilaktyczne, podczas których uczę prawidłowej postawy ciała oraz oddechu, wzmacniamy m.in. mięśnie przykręgosłupowe i brzucha.
Ważnym elementem tych zajęć jest mobilizacja, stabilizacja i równowaga. Nie zapominam również o relaksacji. W zajęciach tych może wziąć udział każdy. Jest prosto, przyjemnie, twórczo i efektywnie.

Co daje systematyczne praktykowanie zajęć Zdrowy Kręgosłup?

Podczas treningów ćwiczymy na macie z obciążeniem własnego ciała przy pomocy grawitacji oraz wykorzystując przyrządy pomocnicze typu piłeczki eliptyczne, tenisowe, tubingi, dyski sensomotoryczne, kije, rollery i inne.

  • Intensywność zajęć: NISKA i ŚREDNIA

DANCE 3/4

Dance 3/4 to lekcja taneczna ale nie wymagająca umiejętności tanecznych i nie ucząca konkretnej techniki. To rodzaj relaksu w ruchu, którego potrzebujemy wszyscy w tym zapędzonym świecie. Piękna, kojąca muzyka w metrum ¾ do tego proste kroki i naturalne, łagodne ruchy ramion dają niesamowite wrażenia dla ciała i umysłu. Efektem ubocznym tej lekcji jest spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia nadają się dla wszystkich – młodszych, starszych, pań, panów, kobiet w ciąży. Twórczynią tej wyjątkowej formy pracy z ciałem jest pochodząca ze Szwajcarii Lucia Schmidt, u której miałam przyjemność tej lekcji doświadczyć. 

Co daje systematyczne praktykowanie lekcji Dance 3/4?

O tej lekcji nie warto mówić…trzeba jej doświadczyć.

Tańczymy boso lub w miękkim obuwiu, w luźnym stroju. Czasem towarzyszy nam chusta, spódnica lub wachlarz.

  • Intensywność zajęć: ŚREDNIA

NORDIC WALKING

Nordic Walking to jeden z lepszych treningów wzmacniająco/wydolnościowych, polegający na przemieszczaniu się wraz z kijkami z naprzemienną pracą ramion. Niewątpliwą zaletą tego treningu jest uprawianie go na powietrzu, zazwyczaj jest to pobliski las.

Co daje systematyczne praktykowanie Nordic Walkingu?

Do tego trening ten charakteryzuje się najniższym stopniem kontuzji a kijki zapewniają poczucie bezpieczeństwa podczas maszerowania
i poprawiają równowagę. Podczas marszu z kijkami angażowane jest ponad 90% mięśni. Trening dedykowany jest każdemu.

  • Intensywność zajęć: NISKA i ŚREDNIA