DOBRO KRASKÓW 20-24 VII 2019

20-24 VII 2019 odbył się nasz kolejny aktywny, rozwojowy i relaksacyjny wyjazd kobiet. Tym razem do cudownego miejsca Dobro Krasków. Tego magicznego miejsca doświadczyłam na własnej skórze będąc tam w zeszłym roku i zapragnęłam się nim z Wami podzielić.

Czym jest Dobro Krasków? zacytuję tutaj tekst umieszczony na ich stronie www:

„…Dobro Krasków to przestrzeń i wolność ukryte na tysiącach hektarów, w samym sercu Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy. Przebywając tu doświadczysz ciszy, spokoju i radości, które są niezbędne na drodze do harmonijnego Dobrego Życia.”

W scenerii pięknego kompleksu pałacowego, czystej nieskalanej natury wokół, przestrzeni, spokoju, kilkusetletniego dęub, pod którym relaksacja i medytacja nabiera zupełnie innego wymiaru, z pysznym wegetariańskim jedzeniem, znalazłyśmy fantastyczną przestrzeń na pracę z ciałem oraz ukojenie duszy i wyciszenie umysłu.

Podczas pięciodniowego pobytu zaopiekowałam się Wami pod kątem fizycznym i mentalnym – ale tym razem nie sama. Nad Waszym dobrym samopoczuciem i pięknym rozwojem czuwałam nie tylko ja, zaprosiłam do współpracy niezwykle ciekawą kobietę, Joannę Jóźwiak specjalistkę i miłośniczkę medycyny chińskiej, propagatorkę formy Qigong, którą sama szlifuje pod okiem mistrzów w klasztorze Shaoulin.

 
 

Czym jest Qigong? Jest to chińska metoda samoleczenia, droga do uzyskania równowagi psychofizycznej i zachowania zdrowia. Ćwiczenia Qigong rozciągają i rozgrzewają ciało a wewnętrznie wyciszają i wprowadzają w stan koncentracji. Spowalniają procesy starzenia, pozwalają zachować młodość i uodparniają na stres. Qigong często nazywany jest medytacją w ruchu. Podczas ćwiczeń koncentrujemy się na powolnych ruchach, dzięki czemu przerywamy gonitwę myśli. Działa to na nasze ciało rozluźniająco i relaksująco, zapewnia odprężenie i wewnętrzny spokój, uczy radzić sobie ze stresem.

 

Oprócz Qigongu o nasze ciała w Dobro Krasków holistycznie dbały: treningi funkcjonalne, jak bodyART, pilates, techniki relaksacyjne i medytacyjne, ćwiczenia oddechowe czy koncert na instrumentach relaksacyjnych. Czas spędzałyśmy aktywnie spacerując i zwiedzając okoliczne atrakcje, jak np.: Kryształowa Góra z kopalnią kwarcu (który jako jeden z niewielu na świecie ma energię żeńską) czy Górę Ślężę (718 mn.p.m.) z doskonałym punktem widokowym na Sudety.

 

Dobro Krasków:

http://www.dobrokraskow.com

 

Kryształowa Góra:

http://www.cristallica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *